Žijemenaplno.cz logoInternetový portál pro uživatele ve věku 50+

Internetový portál www.zijemenaplno.cz se jako první zaměřuje výhradně na potřeby čtenářů ve věku 50+. Téměř 4 miliony žen a mužů ČR patří podle statistiky do této věkové kategorie. „Na uvedenou cílovou skupinu se nezaměřuje žádné internetové médium. Tuto situaci jsme se rozhodli na jaře 2010 změnit spuštěním projektu Žijemenaplno.cz,“ říká obsahová a marketingová manažerka Adéla Stolaříková. Server oslovuje lidi, kteří prožívají zásadní změny v životě, jakými jsou například odchod dětí z domova a odchod z práce do důchodu. Chce je inspirovat k „životu naplno“ a nabízet jim taková řešení, která budou mít praktické využití v jejich životě. „Rádi bychom čtenáře inspirovali a pomáhali jim k tomu, aby své stárnutí prožívali aktivně. Chceme je motivovat, aby si utvářeli své aktivní postoje dříve, než nastane případná kritická situace. Obsahově se budeme snažit bojovat proti nejrůznějším mýtům – například v oblasti intimního života, “ dodává.

Více než třetina obyvatel České republiky, překročila v současné době věkovou hranici padesáti let. Internetový portál Žijemenaplno.cz chce ukázat, že aktivní a plnohodnotný život není otázkou věku. Šéfredaktorka Michaela Plachká doplňuje: „Portál přináší informace ze světa zdraví, financí či volného času. Připravuje tematické speciály, servis o důchodech i praktické rady pro každý den. Publikovali jsme již více než 800 článků včetně rozhovorů a autentických životních příběhů.“

Otevřít stránky www.zijemenaplno.cz je jako otevřít skříň plnou radostí, ze kterých se můžete těšit, i když už vám není dvacet.